Ochutnávka kuchyně Jü-lin nabízí na veletrhu cateringové kultury jedinečný gastronomický zážitek

S ohledem na dlouhodobou gastronomickou tradici přilákala kuchyně Jü-lin (Yulin) vystavená na veletrhu Guangxi Catering Culture Expo (GCCE) 2022 a Fóru rozvoje cateringového průmyslu s názvem „A Taste of Guangxi“, které se konalo od 18. do 20. listopadu ve městě Jü-lin, v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang), návštěvníky, aby si užili jedinečnou hostinu.

Zdá se, že typické pokrmy Jü-lin, na které jsou místní hrdí, souvisí s hovězím masem. Jednou z nejprestižnějších specialit tohoto druhu je Yulin nubuk, což je vlastně hovězí jerky. Na rozdíl od běžného suchého a tvrdého hovězího jerky je Yulin nubuk, vyrobený z čínské žluté hovězí kýty jemnými procesy nakládání, sušení a dušení, jemný a chutný. Každé sousto zanechává přetrvávající aroma.

Nudličky z hovězí svíčkové jsou dalším symbolem kultury kuchyně v Jü-lin. Kouzlo nudliček z hovězí svíčkové Jü-lin spočívá v dušení hovězí svíčkové ve vývaru z hovězích a vepřových kostí a v nubukové omáčce, která dodává charakteristickou chuť. Pro lidi z Jü-lin jsou nudličky obvykle podávané s masovými kuličkami a jarní cibulkou připomínkou rodného města.

Pošírované kuřecí a kachní maso a vepřové koleno jsou mezi lidmi v Jü-lin oblíbené. Metoda pošírování zanechává surovinám původní originální, lehkou a svěží chuť. Toto kořeněné jídlo se může proměnit v potěšení pro chuťové pohárky.

S bezpočtem vynikajících jídel se Jü-lin stává rájem pro lidi, kteří se živě zajímají o gastronomii.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *