Čínské pandy velké se před mistrovstvím světa poprvé setkávají s veřejností v Panda House v Dauhá

Za pouhé tři dny se na mistrovství světa v Kataru 2022 oficiálně pro veřejnost otevře vůbec první Panda House v Dauhá.

Panda House se nachází v parku Al Khor poblíž stadionu Al Bayt a bude domovem čínských pand velkých, tříleté samice Si Hai a čtyřletého samce Jing Jing.

Pandy Si Hai a Jing Jing se narodily v pandí základně Wolong Shenshuping pod Čínským centrem pro ochranu a výzkum pandy velké v jihozápadní čínské provincii S‘-čchuan (Sichuan), dorazili do Kataru 19. října a prošli 21denní karanténou, než se setkali s veřejností ve svých plně klimatizovaných prostorách.

Čínský velvyslanec v Kataru Zhou Jian se zúčastnil ceremonie a zdůraznil, že přílet pand velkých je milníkem ve vztahu mezi Čínou a Katarem.

„Není to jen přání všeho nejlepšího 1,4 miliardy Číňanů mistrovství světa v Kataru, ale také demonstruje plnou podporu Číny tomu, aby Katar hostil zápas,“ dodal Zhou.

„Pandy velké jistě prohloubí přátelství mezi oběma zeměmi a rozšíří spolupráci v různých oblastech a stanou se novým symbolem čínsko-katarských vztahů.“

Zhou také poznamenal, že pandám velkým se od jejich nastěhování dostalo pečlivé a promyšlené péče, a dodal, že v tuto chvíli rozumí určitému sečuánskému dialektu.

„Místní odborníci velmi tvrdě pracují při péči o velké pandy a snaží se naučit dialekt, aby s pandami lépe komunikovali,“ řekl. „Musím říct, že odvádějí opravdu skvělou práci.“


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *