Silniční projekt financovaný Čínou začíná v Jordánsku

Projekt modernizace a přestavby silnice Al-Salt / Al-Ardah v Jordánsku, který financuje čínská vláda, byl zahájen ve čtvrtek.

Během ceremonie položení základů, která se konala na jednom konci silnice, čínský velvyslanec v Jordánsku Chen Chuandong řekl, že projekt zlepší stav silnic, zvýší efektivitu logistiky a podpoří rozvoj cestovního ruchu, průmyslu a zemědělství v Jordánsku.

Projekt, od kterého se očekává, že vytvoří stovky pracovních míst, pomůže zvýšit životní úroveň Jordánců, řekl.

Čínský vyslanec řekl, že cesta se stane „cestou pohodlí“, která usnadňuje pohyb lidí, „cestou prosperity“, která podporuje sociálně-ekonomický rozvoj, a „cestou pout“, která prohlubuje přátelství mezi Čínou a Jordánskem.

Chen poznamenal, že letos si připomínáme 45. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi, a řekl, že Čína považuje Jordánsko za důležitého partnera při prosazování regionálního míru a rozvoje.

Vyzval obě země, aby vybudovaly silnější synergii mezi svými rozvojovými strategiemi a prosadily vysoce kvalitní spolupráci v rámci iniciativy Hedvábné stezky, aby lidé z obou zemí měli prospěch z oboustranně výhodné spolupráce.

Jordánský ministr veřejných prací a bydlení Yahya Kasbi uvedl, že projekt, který má pro Jordánsko velký význam, je svědectvím pevných vztahů mezi oběma zeměmi.

Jordánská vláda má zájem na posílení vztahů s Čínou ve všech oblastech, řekl a zdůraznil, že projekt bude přínosem pro mnoho Jordánců, zejména pro farmáře v údolí Jordánu.

Očekává se, že modernizace a přestavba 12,5 kilometru dlouhé čtyřproudé silnice, která se nachází v severozápadním Jordánsku, bude dokončena za 18 měsíců.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *