Přes 100 000 vozidel jezdí po první Čínou investované dálnici v Kambodži

Podle údajů, které zveřejnil v pondělí provozovatel dálnice, cestovalo po kambodžské první rychlostní silnici během prvních devíti dnů od jejího otevření ke zkušebnímu provozu více než 100 000 vozidel.

„Od 1. do 9. října byl celkový objem dopravy na dálnici Phnompenh-Sihanoukville 118 376 vozů,“ ukázala data kambodžské společnosti PPSHV Expressway. „V průměru byl denní objem provozu asi 13 153 vozů.“

Údaje naznačují, že v neděli jelo po 187 km dlouhé dálnici asi 21 707 vozidel, která projížděla všemi osmi stanicemi.

Dálnice Phnompenh–Sihanoukville investovaná Číňany byla otevřena pro veřejnost 1. října na měsíční zkušební provoz zdarma po více než třech letech výstavby.

Ministerstvo veřejných prací a dopravy uvedlo, že rostoucí objem dopravy „dokazuje, že rychlostní silnice je skutečně potenciální ekonomickou trasou“.

Dálnice, kterou investovala China Road and Bridge Corporation, spojuje hlavní město Phnompenh a hlubokomořskou přístavní provincii Preah Sihanouk.

Díky dvěma jízdním pruhům pro provoz v každém směru a nouzovému pruhu na každé straně a asfalto-betonovému povrchu budou vozidla schopna dojet do cíle po rychlostní silnici do dvou hodin namísto pěti hodin po státní silnici č. 4.

Vasim Sorya, náměstek ministra zahraničí a mluvčí ministerstva veřejných prací a dopravy, uvedl, že rychlostní silnice je největším samostatným projektem v rámci spolupráce mezi Kambodžou a Čínou v rámci iniciativy Hedvábná stezka.

„Rychlostní silnice vnese nový impulz do ekonomického rozvoje Kambodže, protože spojuje hlavní město s mezinárodním hlubinným námořním přístavem,“ řekl agentuře Xinhua.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *