Marcos oceňuje most financovaný Čínou za pomoc při podpoře růstu na jihu Filipín

Most financovaný Čínou, který spojuje třetí největší filipínské město Davao a turistický ostrov, pomůže podpořit turistický ruch a hospodářský růst v jižním regionu země, řekl ve čtvrtek prezident Ferdinand Romualdez Marcos při slavnostním zahájení projektu.

Ceremoniál zahájil stavbu 3,81 km dlouhého obousměrného čtyřproudého spojovacího mostu mezi ostrovem Samal a Davao City, který turistům usnadní přístup do ostrovního zahradního města Samal.

Po dokončení nám tento most pomůže rozvinout ekonomický potenciál města Davao a ostrovního zahradního města Samal a také zlepší přístup místních obyvatel k zaměstnání, vzdělání a dalším službám, řekl Marcos.

Ostrovní zahradní město Samal, známé nedotčenými plážemi, místy pro šnorchlování a potápění, je jedním z nejlepších turistických míst a tropickým útočištěm pro turisty. Bez mostu se na ostrov dostanete pouze trajektem z Davao City.

Marcos poděkoval čínské vládě za to, že je „spolehlivým partnerem v tomto programu rozvoje infrastruktury“.

„Je jasně vidět výhody, které tyto projekty přinášejí našim lidem, naší ekonomice a Filipínám,“ řekl a dodal, že nejnovější projekt mostu je „důkazem silného a stále rostoucího základu bilaterálních vztahů a spolupráce mezi našimi dvěma zeměmi.“

„Pro náš národ je vždy potěšením spojit se s vámi za případný úspěch tohoto úsilí,“ řekl Marcos s tím, že se těší na pokračování posilování bilaterálních vazeb.

Most, jehož dokončení se předpokládá v roce 2027, pojme až 25 000 vozidel denně a zkrátí dobu cestování mezi městem Samal a Davao z 50 minut na méně než pět minut.

„Most zajistí mobilitu lidí a zboží. Umožní snadnější přístup k turistickým místům a zajistí rychlé zotavení z neúspěchů způsobených pandemií,“ dodal Marcos.

Ceremoniálu se zúčastnila také filipínská viceprezidentka a bývalá starostka Davaa Sara Duterteová a čínský velvyslanec na Filipínách Huang Xilian.

Čínský vyslanec znovu potvrdil pevné odhodlání Číny podporovat infrastrukturní program Filipín a řekl, že tento most bude sloužit jako „nová cesta k lepšímu živobytí místních lidí“ a významný milník v bilaterální spolupráci.

„Čína je připravena spolupracovat s filipínskou stranou na posílení našich vazeb jako blízcí sousedé, dobří příbuzní a přátelští partneři, prohloubit naši spolupráci v zemědělství, infrastruktuře, energetice a mezilidské výměně, abychom našim národům přinesli hmatatelnější výhody,“ řekl Huang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *