Evropská fotovoltaická společnost FuturaSun umísťuje svou centrálu v provincii Ťiang-su

FuturaSun, přední fotovoltaická firma se sídlem v Itálii, umístí svou čínskou centrálu ve městě Su-čou (Suzhou) v okrese Wu-čung (Wuzhong) v provincii Ťiang-su (Jiangsu) ve východní Číně, což vnese nový impulz do rozvoje nového energetického sektoru v okrese.

Slavnostní podpis projektu se konal 24. října v okrese Wu-čung. Ceremoniálu se zúčastnila obchodní konzulka generálního konzulátu Itálie Alessandra Palumbo, místní úředníci a vedoucí pracovníci společnosti FuturaSun.

Su-čou a Itálie mají dlouhou historii přátelství a Benátky jsou prvním zámořským městem přátelství a výměny, které Su-čou uzavřelo již před 42 lety, řekl Zhang Huaqian, člen stálého výboru okresního výboru Komunistické strany Číny ve Wu-čungu.

Umístění čínské centrály FuturaSun ve Wu-čungu pomůže jediné italské fotovoltaické společnost investující v Číně dále posílit rozvojovou základnu nového energetického průmyslu a zvýšit její dynamiku zeleného rozvoje, dodal Zhang s tím, že okres se bude snažit vytvořit zdravé podnikatelské prostředí pro oboustranně výhodnou spolupráci.

Alessandra Palumbo uvedla, že přátelství mezi národy Číny a Itálie je základem dobrých ekonomických a obchodních vztahů mezi oběma zeměmi.

Rok 2022 se shoduje s čínsko-italským rokem kultury a cestovního ruchu a v muzeu Wu byla úspěšně zahájena speciální výstava „Etruskové – páni starověké Itálie“, která plně odráží hlubokou spolupráci mezi Itálií a Su-čou v oblasti kulturní výměny, poznamenala.

Umístění čínské centrály FuturaSun ve Wu-čungu představuje další expanzi italských podniků na čínském trhu a zdůrazňuje důležitou konotaci spolupráce mezi Itálií a Čínou k dosažení cíle uhlíkové neutrality, dodala.

Alessandro Barin, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti FuturaSun, ve své video zprávě uvedl, že Itálie je jednou z prvních zemí, které začaly rozvíjet fotovoltaický průmysl, a FuturaSun se tomuto oboru věnuje již 15 let. Wu-čung se může pochlubit ekologicky příjemným městským prostředím, efektivními a pohodlnými aplikačními scénáři a otevřeným a inkluzivním kulturním prostředím, které pomůže fotovoltaickému podnikání FuturaSun dosáhnout nových výšin, dodal.

Společnost FuturaSun byla založena v roce 2008 a zaměřuje se na výzkum a vývoj, výrobu a prodej solárních krystalických křemíkových článků a fotovoltaických modulů a disponuje špičkovými technologickými rezervami článků a modulů. Spoléháním se na nezávislé inovace vybudovala globální prodejní prostředí s produkty pokrývajícími více než 70 zemí a regionů v Evropě, Jižní Americe, na Středním východě a v Africe.

Společnost také zřídí výzkumnou, vývojovou a výrobní základnu fotovoltaických modulů ve Wu-čungu a projekt bude mít navrhovaný základní kapitál 40 milionů eur a celkovou investici ne méně než 1,5 miliardy jüanů (asi 5,1 miliardy Kč) s odhadovaným ročním obratem 2 miliardy jüanů (asi 6,8 miliardy Kč) po doručení.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *