Čínské větrné turbíny podporují zelenou transformaci Thajska

V thajské severovýchodní provincii Chaiyaphum, asi 300 km od Bangkoku, se několik 120 metrů vysokých větrných turbín tyčí nad malebnými kopci a dodávají čistou energii do místní sítě dnem i nocí.

Větrná farma Chaiyaphum hostí 32 čínských větrných turbín Goldwind o celkové kapacitě 80 MW a je provozována společností EGCO, významným výrobcem energie přidruženým k největšímu státnímu úřadu pro výrobu elektřiny v Thajsku.

Jako jeden z regionů s nejbohatšími větrnými zdroji v Thajsku nabízí provincie Chaiyaphum skvělé podmínky pro investice do větrné energie a přilákala některé z předních světových výrobců větrných turbín, jako jsou Vestas, Siemens Gamesa a GE.

Ačkoli je podíl Goldwind na místním trhu malý, společnost si získala dobrou pověst díky kvalitě přizpůsobených větrných turbín, řekl agentuře Xinhua Wang Chunsheng, servisní manažer Goldwind Thailand.

„Naše flexibilní větrné věže, speciálně navržené pro nízké a střední rychlosti větru, které jsou v Thajsku běžné, zlepšují využití energie a zároveň maximalizují provozní dobu během kolísání sítě,“ řekl Wang.

Od zahájení provozu větrné farmy v roce 2016 nedošlo k jedinému bezpečnostnímu incidentu a provozní spolehlivost je vysoká, dodal.

Nyní se zdá, že společnost má příležitost hrát slušnější roli v Thajsku, zemi, která již dlouho čelí výzvám rostoucí poptávky po energii a nedostatečným místním zásobám.

Thajská vláda navrhla zvýšit podíl obnovitelné energie na celkové spotřebě energie na 30 procent do roku 2036. Jen pro větrnou energii Thajsko plánuje do konce roku 2030 zdvojnásobit současné kapacity.

Na základě této cestovní mapy již EGCO zvažovalo další spolupráci se svým čínským partnerem.

„Goldwind se osvědčil jako spolehlivý strategický partner v sektoru čisté energie s nejmodernější technologií a spolehlivými produkty,“ řekl Chaiwut Saengpredekorn, generální ředitel Power Plant Business 3 společnosti EGCO.

Goldwind je jednou z čínských společností, které jsou aktivní na thajském trhu s obnovitelnými zdroji energie. Mezi známé projekty čínsko-thajské spolupráce patří také hydro-plovoucí solární hybridní projekt na přehradě Sirindhorn, který zahájil komerční provoz koncem loňského roku.

Čínští výrobci automobilů jako SAIC, Great Wall Motor a BYD navíc postupně založili továrny v Thajsku a stali se silnými konkurenty na trhu s elektrickými vozidly v zemi.

Tyto aktivity jsou příkladem toho, jak se čínské společnosti stávají důležitými dílky skládačky v thajských transformacích zelené energie.

Chaiwut, když mluvil pochvalně o čínské technologii, řekl, že věří, že čínské společnosti jsou cennými partnery a nabízejí konkurenceschopné produkty ekvivalentům z Evropy a USA.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *