Čína je na druhém místě na světě v počtu jednorožců

Čína se k začátku října umístila celosvětově na druhém místě s celkovým počtem 179 jednorožcových společností neboli start-upů v hodnotě více než 1 miliardy U.S. dolarů, uvádí výzkumná zpráva druhé největší švýcarské banky Credit Suisse AG.

Podle banky existuje na čínské pevnině a v Hongkongu celkem 179 jednorožcových společností, což představuje 15 procent z celosvětového počtu, přičemž ocenění těchto společností činilo 690 miliard U.S. dolarů, což je 18 procent z celosvětového počtu.

Čínské jednorožcové společnosti se chopily růstových příležitostí navzdory výzvám a nejistotám a vyvinuly nové funkce, pokud jde o strukturu, uvedla banka.

Jednou z nových funkcí je, že počet jednorožců v odvětvích umělé inteligence (AI), softwaru a hardwaru a polovodičů vzrostl na 46, což představuje celosvětový podíl 26 procent.

V oblasti automobilů a mechaniky byly v roce 2022 přidány další dvě jednorožcové společnosti, čímž se celkový počet zvýšil na 16 s celkovou hodnotou 50,7 miliardy U.S. dolarů.

Rychle rostoucí podsektor nových energetických vozidel (NEV) představuje hlavní vrchol, protože prodej NEV vzrostl v roce 2021 na 3,52 milionu kusů z pouhých 8100 kusů v roce 2011, což představuje roční složené tempo růstu 83 procent.

Podle China Passenger Car Association (CPCA) se očekává, že Čína letos prodá rekordních 6,5 milionu NEV.

Credit Suisse AG dodala, že se očekává, že Čína v letech 2022 až 2030 dosáhne ročního složeného růstu tržeb NEV o 14 procent.

Kromě toho banka věřila, že v čínském zdravotnickém a biotechnologickém sektoru existuje velký potenciál, který v roce 2022 zaznamenal 2 nové jednorožcové společnosti, čímž se celkový počet zvýšil na osm.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *