CPEC zmírňuje nedostatek energie v Pákistánu a podporuje cíle v oblasti obnovitelné energie

Pákistánský ministr energetiky Khurram Dastgir Khan ve čtvrtek řekl, že energetické projekty v rámci čínsko-pákistánského ekonomického koridoru (CPEC) pomohly Pákistánu zmírnit vážný nedostatek energie a zároveň podpořit cíle obnovitelné energetiky.

„Pákistán měl masivní nedostatek energie a v roce 2014 došlo po celé zemi k 18 hodinám výpadků. Čína nás podpořila při překonání energetické krize přidáním čisté a zelené energie do národní sítě,“ řekl ministr na seminář o energetických projektech CPEC.

Před několika lety, kdy Pákistán procházel těžkými časy a žádná země nebyla ochotna zemi důvěřovat, přinesla Čína investice v rámci CPEC, přepracovala pákistánskou infrastrukturu a vyřešila energetickou krizi, řekl Khan.

Řekl, že energetický sektor se stal nejvýznamnějším sektorem pro finanční životaschopnost země, a zdůraznil potřebu modernizace tohoto sektoru pomocí čínských technologií pro ekonomický růst.

Ministr uvedl, že budoucí energetická krajina Pákistánu bude založena na využívání domácích obnovitelných zdrojů včetně vodních, solárních, větrných, uhelných a jaderných elektráren a dodal, že je Čína pro zemi nejdůležitějším a nejcennějším partnerem při využívání domácího potenciálu čisté energie.

Při této příležitosti Mushahid Hussain Syed, předseda stálého výboru pákistánského Senátu pro zahraniční věci, řekl, že nedávné ničivé povodně v Pákistánu jsou obrovskou katastrofou způsobenou změnou klimatu a znečištěným životním prostředím, která postihla více než 33 milionů lidí a zabila 1300 a zranila přes 12 000 lidí.

„Ačkoli Pákistán přispívá méně než 1 procentem ke globálním emisím, čelí jejich následkům… Takže si myslím, že potřeba čisté a obnovitelné energie je nesmírně důležitá,“ řekl.

Čínské společnosti včetně China Three Gorges Corporation hrají klíčovou roli v přechodu Pákistánu k čisté a zelené energii prostřednictvím energetických projektů šetrných k životnímu prostředí, dodal.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *