Čínský mezinárodní veletrh služeb odráží silnou přitažlivost čínského trhu pro zahraniční investice

Během letošního čínského mezinárodního veletrhu obchodu se službami (CIFTIS), který byl v pondělí ukončen v Pekingu, podepsalo mnoho mezinárodních podniků s Čínou dohody s cílem prohloubit spolupráci v obchodu se službami, což odráží silnou přitažlivost čínského trhu pro zahraniční investice.

Jako jeden z největších a nejkomplexnějších veletrhů obchodu se službami na světě dosáhl CIFTIS 2022 plodných výsledků v posilování mezinárodní spolupráce.

Během veletrhu oznámily Air China a britský strojírenský gigant Rolls-Royce založení nového společného podniku na údržbu, opravy a generální opravy motorů (MRO) v Pekingu se základním kapitálem 190 milionů amerických dolarů.

„Ačkoli je to poprvé, co se účastníme CIFTIS, jsme velmi optimističtí ohledně spolupráce s Čínou,“ řekl Cao Qian, manažer pro vládní záležitosti italské advokátní kanceláře D’Andrea & Partners Legal Counsel, a dodal, že firma založila kanceláře v Pekingu, Šen-čenu (Shenzhen) a Hongkongu v posledních letech v naději, že najdou více příležitostí ke spolupráci prostřednictvím veletrhu služeb a pomohou rozvoji špičkových právních služeb v Číně.

Americký technologický gigant Qualcomm, který vstoupil na čínský trh před více než 25 lety a zúčastnil se tří veletrhů služeb, přinesl aplikační scénář „Gongti Metaverse“ kombinující technologii separačního renderingu Qualcomm a síťovou technologii 5G od China Mobile.

„S našimi čínskými průmyslovými partnery již máme hluboká partnerství,“ řekl Hou Mingjuan, globální viceprezident společnosti Qualcomm, a dodal, že závazek Číny k vysoce kvalitnímu rozvoji prostřednictvím otevření na vysoké úrovni dodal nadnárodním společnostem, jako je Qualcomm, důvěru v pokračování a další rozšiřování spolupráce s čínskými zákazníky.

Podle Ouyang Rihui, asistenta děkana Čínského centra pro výzkum internetové ekonomiky na Centrální univerzitě financí a ekonomie v Pekingu, vytváří čínský sektor služeb ve světě „magnetický efekt“.

Od roku 2012 do roku 2021 se skutečné využití zahraničního kapitálu v čínském sektoru služeb zvýšilo z 60,27 miliardy amerických dolarů na 140,51 miliardy amerických dolarů, což je 1,3násobný nárůst.

Očekává se, že čínský dovoz služeb do roku 2025 dosáhne 2,5 bilionu amerických dolarů, podle zprávy o dovozu služeb do Číny, kterou zveřejnilo tamní ministerstvo obchodu během třetího China International Import Expo v roce 2020.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *