Domácí filmy přispěly v prvním čtvrtletí 85 procenty do pokladen čínských kin

Zisky čínských pokladen  za první polovinu roku 2022 činily 17,18 miliardy jüanů (asi 61 miliardu Kč), přičemž příjmy generované domácími tituly představovaly téměř 85 procent.

Válečný trhák „Bitva u jezera Changjin II“ se dostal na vrchol šestiměsíčního prodejního grafu končícího 30. června s 4,06 miliardy jüanů (asi 14,4 miliardy korun), následovaný komedií „Too Cool To Kill“ a celovečerním filmem „Nice View“ s 2,63 miliardami jüanů (asi 9,3 miliardy Kč) a 1,38 miliardy jüanů (asi 4,9 miliardy Kč), uvádějí filmové datové platformy.

Všechny tři filmy byly uvedeny během týdenních svátků Jarního festivalu, což je v Číně hlavní filmové období.

Akční sci-fi film společnosti Universal Pictures „Jurský svět: Dominion“, který vstoupil do čínských kin 10. června, je zatím nejprodávanějším zahraničním titulem letošního roku v čínských kinech. Do 30. června vygeneroval 819 milionů jüanů (asi 2,9 miliardy korun) a obsadil v grafu páté místo.

V první polovině roku dosáhlo 22 nových filmů včetně 15 domácích a sedmi zahraničních titulů, milníku příjmů ve výši 100 milionů jüanů  (asi 354 milionů Kč), uvedly China Film News s odvoláním na údaje z China Movie Data Information Network.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.