Čína a Německo se dohodly v mnoha oblastech na prohloubení bilaterální spolupráce

Čína a Německo se dohodly, že využijí 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi k prohloubení bilaterální spolupráce v různých oblastech.

Během pátečního setkání s německou ministryní zahraničí Annalenou Baerbockovou v rámci schůzky ministrů zahraničí skupiny G20 v indonéském letovisku na Bali řekl Wang, že rozvoj všestranného strategického partnerství mezi oběma zeměmi je plodný a rozvoj bilaterálních vazeb dosáhl zralé fáze.

Čína je připravena společně s Německem shrnout dosavadní zkušenosti a zmapovat bilaterální spolupráci na příštích 50 let, která by dala nový impulz rozvoji bilaterálních vztahů, řekl Wang.

Baerbocková uvedla, že Německo přikládá velký význam rozvoji vztahů s Čínou a očekává, že využije 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi k prohloubení bilaterální spolupráce ve všech oblastech.

Německo doufá, že povede dialogy s Čínou o právním státu, demokracii a lidských právech a posílí spolupráci a výměnu informací o změně klimatu, zeleném rozvoji a snižování emisí, uvedla německá ministryně zahraničí.

Wang řekl, že je jen přirozené, že Čína a Německo mají rozdílné názory na otázku lidských práv, protože obě země se liší sociálními systémy, vývojovou fází a historickým a kulturním zázemím.

Komunistická strana Číny (CPC), která vyvedla 1,4 miliardy Číňanů z extrémní chudoby, aby se vydali na novou cestu ke společné prosperitě, je obrovským přínosem pro lidskou civilizaci, poznamenal Wang.

Čína vyvine další úsilí na podporu rozvoje své věci v oblasti lidských práv a je ochotna pokračovat v přátelských výměnách s ostatními zeměmi o této otázce na základě vzájemného respektu, řekl.

Pokud jde o ukrajinskou krizi, Wang zdůraznil, že všichni účastníci pátečního setkání ministrů zahraničí G20 vyzvali k příměří a míru, řekl Wang.

Čína se snaží prosazovat mír a usnadňovat rozhovory, povzbuzuje příslušné strany, aby jednaly o řešení, a bude v této záležitosti nadále hrát konstruktivní roli, dodal.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *