CFETS a BCCL zahajují mezibankovní předplatné dluhopisů pro zahraniční investory

China Foreign Exchange Trade System (CFETS) a Bond Connect Co., Ltd. (BCCL) zahájily od 4. července obchod s mezibankovním úpisem dluhopisů pro zahraniční investory, podle oznámení zveřejněného CFETS 1. července.

Podnik, který je otevřený současně upisovatelům v Číně, poskytuje zahraničním investorům bezpečnější a efektivnější kanál pro investice na primárním trhu čínského mezibankovního trhu s dluhopisy.

Prostřednictvím propojení mezi systémem emise, upisování a distribuce dluhopisů CFETS a systémem ePrime, který poskytuje účetnictví zahraničních dluhopisů, vydávání a další služby BCCL, jsou zahraniční investoři podporováni k online účasti na vydávání mezibankovních dluhopisů.

Domácí upisovatelé a zahraniční investoři mohou používat elektronické formuláře potvrzení distribuce dluhopisů, aby nahradili podepisování offline dohod, což do značné míry zlepšuje efektivitu investic zahraničních investorů na čínském mezibankovním trhu s dluhopisy.

Kromě toho BCCL od 11. července sníží své servisní poplatky. U transakčních cílů s dobou splatnosti kratší nebo rovnou jednomu roku BCCL upraví poplatky za služby z posledních 0,0020 procenta souhrnné nominální hodnoty na 0,0015 procenta celkové nominální hodnoty.

U obchodních cílů s dobou splatnosti delší než jeden rok budou poplatky za služby BCCL sníženy z 0,0040 procenta celkové nominální hodnoty na 0,0030 procenta souhrnné nominální hodnoty.

BCCL je společný podnik založený mezi CFETS a Hong Kong Exchanges and Clearing Limited (HKEX).

V budoucnu bude CFETS, významná globální obchodní platforma a cenové centrum pro renminbi (RMB) a související produkty, i nadále pohánět inovace produktů a služeb, aby lépe sloužily zámořským institucím při investicích do čínského mezibankovního trhu s dluhopisy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.