Akce pro mládež pořádaná na podporu kulturních výměn mezi Čínou a ASEAN

Akce 2022 China-ASEAN Youth Hand-in-Hand se konala v pondělí v Nan-ningu (Nanning), hlavním městě jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang).

Cílem akce bylo prohloubit kulturní a mezilidskou výměnu mezi Čínou a zeměmi ASEAN, přičemž více než 300 účastníků ze zemí se připojilo online i offline.

Během akce se zástupci zemí, jako jsou Čína, Laos a Thajsko, podělili o příběhy, které zažili díky oboustranně výhodné spolupráci Číny a zemí ASEAN, pokrývající témata, jako jsou mezinárodní spolupráce proti covid-19 a kulturní výměna.

Praporn Puppateerawanich, učitelka thajštiny na Guangxi Arts University v Kuang-si, sdílela příběhy hudební výměny mezi Čínou a Thajskem.

„Akce je velmi užitečná pro kulturní výměnu mezi Čínou a Thajskem, protože komunikace tváří v tvář nám může pomoci lépe porozumět kultuře ostatních,“ řekla.

„Mezilidská a kulturní výměna a vzájemné učení mezi mládeží jsou důležitými způsoby, jak posílit mezilidské vazby mezi Čínou a zeměmi ASEAN,“ řekl Sun Jin, zástupce tajemníka regionálního výboru Komunistické ligy mládeže Číny v Kuang-si.

„Doufám, že mladí přátelé budou pokračovat v přátelství, usilovat o společný rozvoj a zapojí se do praktické spolupráce a přispějí svou moudrostí a silou k budování užšího společenství Číny a ASEAN se společnou budoucností,“ dodal Sun.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.