SAIC Motor MG uvádí na čínské a evropské trhy čistě elektrický model „MG MULAN“

MG, značka předního čínského výrobce automobilů SAIC Motor Corporation Limited (SAIC Motor, 600104.SH), 13. června oficiálně uvedla na trh nové čistě elektrické vozidlo MG MULAN, informovaly Shanghai Securities News v úterý.

Vůz MG MULAN je vybaven novým super elektrickým systémem pohonu a magickou bateriovou kostkou vyvinutou společností SAIC Motor. Nové auto bude stát pod 200 000 jüanů (asi 700 tisíc Kč) a bude dostupné na čínském i evropském trhu.

MG MULAN je kompaktní rodinný sedan. Může se pochlubit elektrickým motorem s maximálním výkonem 150 kilowattů a dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy. Baterie sedanu navíc využívá ternární lithiové baterie vyrobené společností zabývající se výzkumem a vývojem (R&D) nového energetického systému vedenou a investovanou společností SAIC Motor.

Zhu Jun, zástupce hlavního inženýra společnosti SAIC Motor, řekl, že baterie Magic Cube použitá v MG MULAN může dobře fungovat se všemi úrovněmi a typy produktů a pomáhá snížit náklady na výzkum, vývoj a výrobu vozidel a rozšiřuje obchodní model oddělení baterií od vozidel, takže všechny baterie lze rychle vyměnit na stejném rychlovýměnném zařízení.

Podle Zhang Lianga, zástupce generálního ředitele oddělení datového obchodu SAIC Motor, různé bezpečnostní návrhy MG MULAN, od struktury karoserie až po motor, baterii a elektrické řídicí systémy, plně vyhovují souvisejícím evropským normám a předpisům. V současné době získal související certifikace Evropské unie a splnil podmínky pro export na evropský trh.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.