Kuba pořádá první veletrh čínských podniků s cílem posílit spolupráci

Kuba v úterý uspořádala svůj první veletrh čínských podniků na podporu spolupráce a posílení obchodních vztahů mezi oběma zeměmi.

Veletrh je součástí řady aktivit ke 175. výročí příchodu prvních čínských přistěhovalců na Kubu. Výrobky vystavené na veletrhu zahrnovaly typické čínské koření a potraviny, jako jsou sójová omáčka, polévky, sušené ovoce a rajčatová omáčka, a také hygienické výrobky vyrobené v Číně.

Čínský velvyslanec na Kubě Ma Hui během návštěvy akce řekl, že obě země spojuje pokrevní, historické a kulturní pouto a čínská strana má zájem na podpoře bilaterální spolupráce.

Teresa Maria Li, ředitelka rozpočtového oddělení havanské čínské čtvrti, řekla agentuře Xinhua, že cílem veletrhu je podpořit ekonomický a kulturní život v čínské čtvrti a pomoci navázat partnerství mezi kubánskými podnikateli a čínskými majiteli podniků se sídlem v ostrovní zemi.

Čínský obchodník Guo Xinjiang, který je také organizátorem akce, uvedl, že se očekává, že se v budoucnu bude konat více takových veletrhů, aby byly vysoce kvalitní produkty snadno dostupné kubánským spotřebitelům.

Bylo skvělé mít lepší přístup k široké škále produktů vyrobených v Číně, řekla Doris Guin, místní podnikatelka čínského původu, s tím, že jde o pozitivní a významný krok mezi oběma zeměmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.