Čínský rekreační ostrov spouští centrum propagace italského designu

Přeshraniční centrum propagace italského designu bylo oficiálně otevřeno ve středu v Chaj-kchou (Haikou), hlavním městě jihočínské tropické ostrovní provincie Chaj-nan (Hainan).

Centrum je součástí aktivit partnerských zemí prvního Hainan Design Week, veřejné platformy pro inovativní design, uvádí Sun Qun, prezident Hainan Design Week Co., Ltd.

„Design week má za cíl pokrýt celý ostrov po celý rok,“ řekl Sun. „Doufáme také, že se nám podaří vybudovat dlouhodobé výstavní schéma a aktivně propojit akci s evropskými zeměmi.“

Podle Suna je region Marche v Itálii prvním oficiálním vládním partnerem Haikou Italian Design Cross-border Promotion Center.

„Jako proslulé centrum designu je Marche centrem „Made in Italy“. Očekává se, že v budoucnu přinese Hainan Design Week do Chaj-nanu více mezinárodních zdrojů a podpoří globální spolupráci v designovém průmyslu a zároveň pomůže vybudovat z Chaj-nanu mezinárodní ostrov designu,“ řekl Sun.

Massimo Bagnasco, generální ředitel a zakladatel China Europe Carbon Neutral Technology Co., Ltd., uvedl, že událost představuje nový krok k posílení vztahů mezi Čínou a Itálií v mnoha oblastech.

„Od té doby, co Hainan začal zkoumat své možnosti jako přístavu volného obchodu a cíle stát se mezinárodním designovým ostrovem, designový průmysl v provincii prosperuje,“ řekl Hu Bo, úředník provinčního oddělení průmyslu a informačních technologií.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.