Čínská společnost Golden Glass se snaží proniknout na evropský trh prostřednictvím německého veletrhu solární energie

Na burze kótovaná čínská společnost Gansu Golden Glass Technologies Limited plně prozkoumává evropský trh poté, co si její produkty získaly popularitu v květnovém debutu na Intersolar Europe, světově proslulé výstavě solární energie v Německu, uvedly úterní Shanghai Securities News.

Společnost uvádí, že vyvinula základní produkty 210mm vysoce účinných heterojunkčních (HJT) čipů, stejně jako 600w+, 660w+, 700w+ a mnoho dalších druhů HJT a PERC (Pasivated Emitter Rear Cell) komponentů.

Mezi nimi si zákazníci na evropském veletrhu Intersolar Europe oblíbili deskové produkty Golden Glass Haoyang HJT 700w+. Zákazníci z Německa, Francie, Itálie, Rumunska a dalších zemí uzavřeli počáteční záměry spolupráce na 200MW komponent přímo na místě.

Song Ye, zástupce generálního ředitele Golden Glass, řekl, že komponenty HJT jsou vřele vítány. Velké společnosti v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Řecku, Španělsku, Itálii a dalších zemích hledají související spolupráci, jako jsou například místní generální zastoupení.

Po výstavě se společnost připravuje na zřízení evropské kanceláře v Německu, aby plně rozvinula spolupráci s evropskými zákazníky. Společnost pošle vzorky některých produktů do Evropy, aby podpořila plnění objednávek v nejkratším termínu, a očekává se, že její kapacita v tomto a příštím roce bude rychle plně vyčerpána, poznamenal Song.

Evropská komise oznámila 18. května tohoto roku energetický plán nazvaný „RepowerEU“, jehož cílem je rychle podpořit přechod na zelenou energii. Plán navrhuje zvýšit celkový cíl pro rok 2030 pro obnovitelnou energii v rámci portfolia politiky EU o „55procentním snížení emisí uhlíku“ ze 40 procent na 45 procent a vytvořit zvláštní strategii EU pro solární energii zdvojnásobení kapacity solární fotovoltaické energie do roku 2025 a instalaci 600 GW do roku 2030, což znamená, že evropský fotovoltaický trh přinese obrovské tržní příležitosti.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *