Čínská digitální hedvábná stezka řeší korupci v Africe

Africké země byly vyzvány, aby plně využily čínský program Digitální hedvábná stezka a použily umělou inteligenci při hledání a následném zastavení korupce, uvedli v úterý odborníci.

„Digitální hedvábná stezka má dobrou pozici, aby pomohla africkým národům vypořádat se s korupcí pomocí umělé inteligence,“ řekl Djamel Ghrib, ředitel ekonomických záležitostí Komise Africké unie (AUC), na závěrečné aktu AUC-MMF Konference na nejvyšší úrovni o řádné správě věcí veřejných a boji proti korupci v Gaborone, hlavním městě Botswany.

Digitální hedvábná stezka, která byla zahájena již v roce 2015, je technologickým rozměrem čínské iniciativy Hedvábná stezka, která zprostředkovává umělou inteligenci (AI), aplikace pro velká data a další strategická internetová řešení od dna oceánu až po vesmír.

Všechny africké země by měly využít dopadu čtvrté průmyslové revoluce (4IR) a vlny každého prvku stresu, který přinesla do životů lidí masivní investice do umělé inteligence a integrovaných řešení pro e-platformy, řekl Ghrib.

Ghrib řekl, že umělá inteligence a integrovaná řešení pro e-platformy poskytují kontrolu a rovnováhu ve všech transakcích s cílem překlenout propast mezi vládou a občany, a tím zastavit korupci.

„Čína je více než ochotná pomoci africkým zemím s inovacemi a technologiemi,“ řekl Ghrib a dodal, že inovace a technologie by mohly hrát významnou roli při pomoci vládám v Africe plnit řadu priorit včetně přístupu k informacím.

Antoinette Sayeh, zástupkyně generálního ředitele Mezinárodního měnového fondu (MMF), uvedla, že inovace a technologie hrají velkou roli při pomoci africkým vládám při poskytování informací občanům.

„A Čína hraje také velkou roli. Nebýt rozvoje infrastruktury, který Čína v Africe provádí v souvislosti s digitalizací, většina zemí by díky inovacím nezaznamenala rychlé přizpůsobení se pandemii,“ řekla.

Poslední zpráva Světové banky naznačuje, že množství zboží a služeb, které vlády nakupují, aby splnily své oficiální podnikání, je ohromujících 10 bilionů amerických dolarů ročně a odhaduje se na 10 až 25 procent celosvětového hrubého domácího produktu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.