Čína a Polsko zveřejnily třetí část pokynů pro společný výzkum a vývoj

Ministerstvo vědy a technologie Číny zveřejnilo další část Směrnice pro klíčové projekty mezinárodní vládní spolupráce v oblasti vědeckotechnických inovací pro rok 2022, která zahrnuje třetí kolo polsko-čínských společných projektů výzkumu a vývoje. Národní centrum pro výzkum a vývoj v Polsku zároveň zveřejnilo na internetu „Pokyny pro třetí stranu čínsko-polských společných projektů výzkumu a vývoje“.

Od podepsání prohlášení o záměru o spolupráci mezi Čínou a Polskem, týkajícího se spolufinancování společných projektů výzkumu a vývoje v roce 2016, Čína a Polsko dokončily dvě kola společných výzev na projekty výzkumu a vývoje, z nichž bylo financováno celkem 14 projektů, což představuje dobrou platformu pro podporu bilaterální spolupráce v oblasti vědeckých a technologických inovací.

Třetí skupina společných projektů výzkumu a vývoje se zaměřuje na informační technologie a komunikaci, vědu a energetiku, vědu a environmentální technologie, vědu o materiálech atd. a zahrnuje 6–7 projektů, které získají podporu. Čína a Polsko vybízejí vědce z obou zemí k aktivnímu deklarování a spolupráci na společných výzkumných a vývojových projektech a firmy z vědeckotechnického průmyslu k aktivní účasti na realizaci těchto projektů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.