V hlavním městě Laosu začíná s čínskou podporou výstavba vzdělávacího centra

V laoském hlavním městě Vientiane začala výstavba Čínou podporovaného projektu vzdělávacího centra v Laoském institutu pošt a telekomunikací.

Čínský velvyslanec v Laosu Jiang Zaidong a Boviengkham Vongdara, laoský ministr technologií a komunikací, se zúčastnili pondělního slavnostního zahájení.

Projekt zahrnuje výstavbu výukové budovy o celkové stavební ploše cca 5500 metrů čtverečních. V pětipatrové budově budou umístěny mimo jiné učebny, laboratoře a knihovny.

Dodavatel projektu je společnost China Railway Construction Group Co., Ltd. (CRCG), která byla též dodavatelem projektu China-Laos Railway, řekl agentuře Xinhua, že jeho inženýrský tým začlení prvky tradiční laoské kultury do moderního architektonického stylu.

Jiang ve svém projevu na slavnostním zahájení řekl, že Čína bude i nadále pomáhat Laosu v sektoru vzdělávání, sloužit hospodářskému a sociálnímu rozvoji Laosu a spolupráci mezi oběma zeměmi.

Boviengkham poděkoval čínské straně za její příspěvek k rozvoji informačních technologií a vzdělávání v Laosu s tím, že to pomůže zvýšit úroveň spolupráce mezi oběma zeměmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.