Globální automobiloví giganti vsadili na příležitosti čínského vodíkového průmyslu

S ohledem na rozšiřující se trh a významný budoucí potenciál čínského vodíkového průmyslu začínají automobiloví giganti po celém světě zrychlovat své obchodní uspořádání v čínském vodíkovém sektoru, uvedl v pátek ekonomický informační deník.

Jako jeden z prvních výrobců automobilů, který vyvíjel vozidla s vodíkovými palivovými články, zahájila Hyundai Motor Group v březnu 2021 výstavbu svého prvního zámořského závodu na systém palivových článků v Kuang-čou (Guangzhou), provincii Kuang-tung (Guangdong) v jižní Číně. Dokončení výstavby závodu se očekává před koncem roku 2022. Díky kombinovaným funkcím výroby, výzkumu a vývoje a inovací je plánováno, že nový závod bude zpočátku vyrábět 6500 systémů palivových článků ročně a postupně zvyšovat svou kapacitu v souladu s poptávkou trhu.

Jako největší světový výrobce vodíku Čína nashromáždila vynikající zkušenosti v sektoru čistě elektrických vozidel a je možné, že bude stát v čele budoucí transformace směrem k vodíkové energii, říká Lee Hyuk Joon, prezident Hyundai Motor Group (China) Ltd.

Kromě společnosti Hyundai hledají průlom v sektoru vozidel s vodíkovými palivovými články i další významní výrobci automobilů včetně automobilek Mercedes-Benz, BMW, Toyota Motor a Honda Motor.

Dodavatelé automobilových dílů a palivových článků, jako jsou Bosch, Continental AG a Faurecia, stejně jako výrobci základních materiálů, jako jsou DuPont, W. L. Gore & Associates a Johnson Matthey, rovněž zvyšují svůj podíl na čínském trhu vozidel s palivovými články.

Toyota zároveň usiluje o podporu snižování nákladů na systém vodíkových palivových článků. Čínští výrobci automobilů včetně SAIC Motor Co., Ltd., BAIC Group, Guangzhou Automobile Company a Changan Auto se také snaží vyvinout technologie vozidel s vodíkovými palivovými články.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *