Čínská národní botanická zahrada byla slavnostně otevřena v Pekingu

Čínská národní botanická zahrada byla v pondělí oficiálně otevřena v Pekingu, uvedla Národní správa lesů a pastvin.

Národní botanická zahrada s plánovanou rozlohou 600 hektarů navazuje na činnost Botanického ústavu při Čínské akademii věd a Pekingské botanické zahrady.

Národní botanická zahrada má více než 30 000 druhů rostlin a 5 milionů reprezentativních exemplářů rostlin z pěti kontinentů.

Zahrada je národní základnou ochrany rostlinné rozmanitosti a také důležitým symbolem úrovně udržitelného rozvoje země, uvedla správa.

Aby posílila ochranu biologické rozmanitosti, Čína urychluje výstavbu systému národních botanických zahrad v místech jako Peking a Kuang-čou (Guangzhou).

Státní rada, respektive kabinet, schválila zřízení národní botanické zahrady v Pekingu v prosinci 2021.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *