Jihočínské Kuang-si spouští multimodální přepravní službu pro přeshraniční elektronický obchod

Dodávka exportního zboží v hodnotě 1,62 milionu jüanů (asi 5,68 milionu Kč), která opustila Čínu 19. března přes přístav Čchin-čou (Qinzhou) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang), se stala první multimodální přepravní službou pro přeshraniční elektronický obchod přes nový Pevninsko-námořní obchodní koridor, hlásí pondělní Guangxi Daily.

Zásilka zahrnuje zboží, jako jsou příslušenství k mobilním telefonům, oblečení a předměty pro domácnost, které bylo přepraveno do přístavu Čchin-čou po silnici z Comprehensive Bonded Zone v Kuang-si a do Vietnamu bude pokračovat po moři.

Jako křižovatka nového mezinárodního pozemního a námořního obchodního koridoru je přístav Čchin-čou propojen s 311 přístavy ve 106 zemích a regionech po celém světě. Tato nově spuštěná exportní logistická služba je příkladem snahy celní správy v Nan-ningu (Nanning) využít výhodnou polohu přístavu Čchin-čou, aby společnostem zabývajícím se elektronickým obchodem vyvážejícím do zemí ASEAN poskytla přizpůsobené přepravní služby, které jsou stabilnější, efektivnější a pohodlnější.

S rozvíjejícími se průmyslovými odvětvími se dostává přeshraničnímu elektronickému obchodu stále větší podpory. Celní orgány se snaží podporovat inovace a optimalizaci celního odbavení pro přeshraniční elektronický obchod. Nová multimodální přepravní služba, která byla nyní spuštěna, poskytuje podnikům více logistických možností a pomáhá jim šetřit čas a náklady na přepravu a celní odbavení, uvádí celní úřad v Nan-ningu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *