Tržby čínských kin překonaly během sváteční sezony 6 miliard jüanů

Čínské příjmy z prodeje vstupenek přesáhly 6 miliard jüanů (20 miliard Kč) během týdne jarních svátků, který skončil tuto v neděli, oznámila v pondělí China Film Administration.

Prodej vstupenek způsobil, že se letošní jarní svátky neboli čínský Nový rok, který je tradičně jedním z nejoblíbenějších časů pro návštěvu kin, staly druhou nejvýdělečnější sezonou v historii.

Pokračování válečného trháku z roku 2021 „Bitva u jezera Čchang-ťin (Changjin)“ se pevně drželo na předních příčkách čínských pokladen a během prázdnin vydělalo 2,5 miliardy jüanů (asi 8,33 miliardy Kč).

Bitva u jezera Čchang-ťin, odehrávající se během války proti americké agresi v Koreji (1950–1953), vypráví příběh čínských dobrovolníků, kteří statečně bojují v mrazivém počasí v životně důležité kampani u jezera Čchang-ťin, známé také jako nádrž Chosin.

Jeho pokračování, jehož čínský název zhruba znamená „Watergate Bridge“, sleduje stejnou jednotku čínských vojáků, jak se ujali nového úkolu. Tentokrát je jejich bojiště klíčovým mostem na ústupové cestě amerických jednotek.

V prodeji vstupenek během prázdnin následovala komedie „Too Cool To Kill“ a celovečerní film „Pěkný výhled“.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *