Tchung-liang v jihočínské obci Tchung-liang slaví lunární Nový rok ukázkami nehmotného kulturního dědictví

Okres Tchung-liang (Tongliang) v jihozápadní čínské obci Tchung-liang (Chongqing) oslavil čínský lunární Nový rok různými kulturními představeními.

Uskutečnila se představení včetně dračího tance, sečuánské opery a sóla na flétnu, která sklidila bouřlivý potlesk publika.

Kromě uměleckých vystoupení byly předváděny jako součást nehmotného kulturního dědictví také tradiční techniky výroby jídla.

Někteří například předváděli, jak vyrobit Tongliang Lanhuagen, speciální svačinu z lepkavé rýže, a Tongliang Hanlinsu, speciální svačinu smaženou s prosem, vlašskými ořechy, sezamem a arašídy, umožňující divákům zažít nehmotné kulturní dědictví.

Při slavnostních událostech byly k vidění i výstavní desky lidové kultury Svátků jara a kaligrafisté psali pro publikum kuplety Svátků jara.

Uvádí se, že až dosud se okres Tchung-liang chlubil celkem jedním druhem nehmotného kulturniho dědictví na národní úrovni, 17 na obecní úrovni a 135 na okresní úrovni, zahrnujících devět kategorií lidové literatury, tradiční hudbu, tradiční tanec, tradiční drama, lidové umění, tradiční sporty a zábavu.

Svátek čínského lunárního Nového roku, také známý jako Svátky jara, letos trvá od 31. ledna do 6. února.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *