Společnost CNOOC zahajuje výstavbu ropného pole v Ugandě

Slavnostní zahájení projektu ropného pole Uganda Lake Albert se nedávno konalo u příležitosti formálního zahájení jeho výstavby.

Ceremoniálu byli svědky představitelé ugandské vlády, zástupci zúčastněných stran a místních komunit.

Bylo zjištěno, že Uganda v roce 2006 objevila zásoby ropy v oblasti jezera Albert na západě země. Ropné pole, jež společně vlastní China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) a francouzský energetický gigant Total, zabírá plochu 1518 kilometrů čtverečních a má prokázané geologické zásoby více než 6 miliard barelů.

CNOOC se podílela na projektu ropného pole Uganda Lake Albert prostřednictvím fúzí a akvizic v roce 2011. V první fázi projektu plánuje CNOOC investovat celkem 15 miliard amerických dolarů do průzkumu a rozvoje ropného pole.

Podle ugandského ministerstva energetiky a rozvoje nerostných surovin se očekává, že výstavba ropného pole bude dokončena během příštích čtyř let a těžba ropy by mohla být zahájena do roku 2025. Součástí projektu ropného pole je také ropovod o celkové délce 1443 kilometrů s navrženou přepravní kapacitou 216 000 barelů denně.

K dnešnímu dni vyškolila CNOOC více než 150 dodavatelů ropy a zemního plynu a více než 3000 kvalifikovaných operátorů, aby podpořila místní operace.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *