Rozsah čínského trhu péče o seniory pravděpodobně v roce 2022 přesáhne 10 bilionů jüanů

Rozsah čínského trhu péče o seniory se od roku 2018 dále rozšiřuje a letos pravděpodobně dosáhne hodnoty 10,25 bilionu jüanů (asi 36 bilionů Kč), uvedl ve středu deník Economic Information Daily s odkazem na údaje konzultační agentury iiMedia Research.

Společnost CCID Consulting přidružená k think-tanku pod ministerstvem průmyslu a informačních technologií provedla podobnou projekci a předpověděla, že celkový rozsah odvětví péče o seniory v Číně je ovlivněn zlepšenými politikami, zrychleným stárnutím populace a změnou v konzumním myšlení starších lidí. Očekává se, že v roce 2022 dosáhne tato péče 9,81 bilionu jüanů (asi 34 bilionů Kč).

Poslední údaje ze sčítání lidu ukázaly, že Číňané ve věku 60 a více let tvořili v roce 2020 18,7 procenta celkové populace země, což je o 5,44 procentního bodu více než v roce 2010.

Čínská státní rada v pondělí zveřejnila plán rozvoje systému péče o seniory v zemi během období 14. pětiletého plánu (2021–2025), který se zabývá stárnutím populace. Plán specifikuje hlavní cíle a úkoly na pětileté období včetně rozšíření nabídky služeb péče o seniory, zlepšení mechanismu podpory zdraví pro seniory a prosazení inovativního a integrovaného rozvoje modelů služeb.

Desítky společností kótovaných na burze A vstoupily do sektoru péče o seniory s nemovitostmi pro seniory, integrací lékařské péče a péče o seniory, stejně jako inteligentní péče o seniory jako těžiště obchodního uspořádání.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *