Město Su-čou posiluje multidimenzionální podporu pro vytvoření elektronického informačního průmyslového inovačního klastru

V úterý se konala konference na podporu budování průmyslového inovačního klastru pro elektronický informační průmysl ve městě Su-čou (Suzhou) v provincii Ťiang-su (Jiangsu) ve východní Číně. Na akci byl také zahájen projekt nízkoteplotního polysilikonu (LTPS) společnosti AU Optronics Corporation (AUO).

Na konferenci bylo podepsáno nebo zahájeno 150 velkých elektronických informačních projektů s celkovou investicí 129 miliard jüanů (asi 433 miliard Kč), které pokrývají oblasti jako 5G komunikace, polovodiče, čipy, inteligentní terminály atd. Mezi projekty jich bylo podepsáno osmdesát s plánovanými celkovými investicemi 72 miliard jüanů (asi 241 miliard Kč) a bylo oznámeno sedmdesát dalších, které začnou s celkovou investicí 57 miliard jüanů (asi 191 miliard Kč), u nichž se očekává, že 19,1 miliardy jüanů (asi 64 miliard Kč) bude vypořádáno během tohoto roku.

Město Su-čou v posledních letech vyvíjí vícerozměrné úsilí na podporu rozvoje elektronických informací. Díky vedení projektů, podpoře politik a podpoře inovací se toto odvětví stalo prvním ve městě, které dosáhlo hodnoty roční produkce přesahující jeden bilion jüanů (asi 3,35 bilionu Kč).

V roce 2021 dosáhla hodnota hrubého výkonu elektronického informačního průmyslu města 1,16 bilionu jüanů (asi 3,9 bilionu Kč), což je o 10,8 procenta více než v předchozím roce. V současné době je město domovem 1271 průmyslových podniků nad určenou velikost a 62 kotovaných podniků v sektoru elektronických informací.

AUO Kunshan zahájila na této akci svůj projekt LTPS ve stejný den. Jako jeden ze tří největších výrobců velkoformátových LCD panelů na světě plánuje AUO investovat dalších 1,8 miliardy amerických dolarů do modernizace výrobní linky a rozšíření kapacity, přičemž se snaží dosáhnout roční produkce 10 miliard jüanů (asi 33,5 milirdy Kč).

Součástí akce byla také ceremonie udělení fiskálního podpůrného fondu ve výši 2,4 miliardy jüanů (asi 8 miliard Kč) nashromážděných v roce 2021. Kromě toho byl na akci odhalen seznam 64 technologických projektů v odvětví elektronických informací. Město Kchun-šan (Kunshan), jako jedna z předních čínských ekonomik na úrovni okresu, zveřejnilo podpůrný systém pro klastr průmyslových inovací nové generace ve snaze urychlit hloubkovou integraci průmyslového řetězce a řetězce inovací.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *