Malta uspořádala tanec draka a lva na oslavu čínského Svátku jara

Taneční vystoupení draka a lva, stejně jako ukázka čínských bojových umění, se konalo v neděli na oslavě čínského Svátku jara, který připadl na 1. února, v tradiční čínské zahradě Garden of Serenity v Santa Luciji na Maltě.

Akci, kterou pořádalo Sdružení čínské komunity na Maltě, místní lidé vřele přivítali.

Jak zámořští Číňané, tak Malťané společně předvedli dračí tanec, zatímco studenti maltské školy Wushu-Longgui předvedli tanec lví. Asi 30 studentů ze školy, z nichž mnozí byli nezletilí, také předvádělo čínská bojová umění.

Na místě pak čínský velvyslanec Yu Dunhai a starosta Santa Lucije Charmaine St John, vyjádřili vřelé přání Číňanům i Malťanům v Roce tygra. Oba očekávají, že se bilaterální spolupráce prohloubí, protože letos uplyne 50 let od navázání diplomatických styků mezi oběma zeměmi.

Gino Dalcielo, zakladatel školy bojových umění, řekl společnosti Xinhua, že je nesmírně nadšen, že mohli studenti přispět k oslavě Jarního festivalu a že to byl okamžik, kdy ukázali své dovednosti v bojových uměních.

Gaia Monica Luca, 11letá dívka, řekla, že cvičila bojová umění jen dva měsíce. I když to pro ni bylo těžké, líbilo se jí to a bude v tom pokračovat, řekla společnosti Xinhua.

Kvůli pandemii covid-19 se oslava loni konala pouze online, uvedl Chen Juheng, zástupce ředitele Asociace čínské komunity na Maltě.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *