Jihočínský hraniční přístav zajišťuje hladký mezinárodní obchod během Jarního festivalu

Přístav Jou-i (Youyi) ve městě Pching-siang (Pingxiang) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) je letos během Jarního festivalu stále rušný.

Speditér Lyu Jinfu byl zaneprázdněn manipulací s dokumenty a naváděním kamionů do pohybu.

Kvůli prevenci a kontrole epidemie se Lyu nemohl osm měsíců vrátit domů a trávil každý den v uzavřeném cyklu řízení. „Letos na silvestra jsem uskutečnil videohovor se svou rodinou,“ řekl Lyu.

Rušný den začal brzy také pro přeshraničního řidiče Yu Zhijuna. Jel s nákladním vozem naloženým mangem, longanem a dalším vietnamským ovocem z kontrolního stanoviště, prošel inteligentním systémem plánování celního odbavení a přes přístav vjel do určeného skladu pro převoz zboží.

„V dnešní době je tolik zboží, že musím podniknout sedm nebo osm cest denně,“ řekl Yu. V Pching-siang nyní každý den pendluje mezi přístavem a sklady více než 300 speditérů a přeshraničních řidičů, ve špičce až více než 600.

Přístav Jou-i je důležitým výstupním a vstupním kanálem pro lidi a také hlavním pozemním kanálem z Číny do destinací ASEAN s častou přeshraniční výměnou personálu a zboží. Od vypuknutí covid-19 do přístavu ve špičce prochází více než 700 zaměstnanců a 1300 vozidel.

Místní vláda zavedla přísná opatření pro prevenci a kontrolu epidemie, aby zabránila importování nákazy, zajistila hladký tok přeshraničních kanálů a zajistila bezpečnost na jižní hranici Číny.

V roce 2021 zahraniční obchod přístavu Jou-i nadále rostl. Celkem jím projelo 402 800 příchozích a odchozích nákladních vozů a asi 4,4 milionu tun importního a exportního nákladu.

Podle Yu Ruida, zástupce ředitele Obchodní administrativy přístavu v Pching-siang, místní vláda inovativně zavedla systém celního odbavení. Všechna čínská nákladní vozidla vjíždějící a opouštějící přístav řídí určení přeshraniční řidiči, kteří jsou součástí přísně kontrolované uzavřené smyčky.

Kromě toho jsou přeshraniční vozidla komplexně dezinfikována a dovážené zboží může vstoupit do Číny pouze po testování nukleových kyselin, dezinfekci a dalších procedurách.

Ve skladu Pej-tchou (Beitou) v Pching-siang pendlovala auta s vietnamskými nebo čínskými poznávacími značkami tam a zpět a personál v ochranných oblecích měl plné ruce práce s nakládáním a vykládáním zboží.

Podle Zhang Yaoquana, manažera skladu, musí být veškeré zboží ze zámoří nejprve otestováno na nukleovou kyselinu a teprve v případě, že je výsledek testu negativní, může být naloženo a vyloženo.

Ovoce ze zemí ASEAN vstupuje na čínský trh přes přístav Jou-i každý den. „Naše společnost nabízí mnoho durianů, dračích plodů, longanů a dalších plodů z oblasti ASEAN,“ řekl Su Yu, vedoucí provozního oddělení Guangxi Xiangxiang International Logistics Co., LTD.

Podle Su nyní přístav i společnost přikládají velký význam bezpečnosti přeshraniční logistiky chladicího řetězce a vynaložily veškeré úsilí, aby zabránily kontaminovaným produktům vstoupit do Číny.

„Navzdory dopadu epidemie zůstalo celní odbavení v přístavu Jou-i relativně efektivní,“ řekl Su a dodal, že s podporou místních celních a dalších oddělení může být zboží z Číny doručeno do Bangkoku za čtyři nebo pět dní.

Su je docela optimistický, pokud jde o vyhlídky rozvoje společnosti. „Nyní se Čína a ASEAN staly navzájem největšími obchodními partnery a dohoda o regionálním komplexním hospodářském partnerství také oficiálně vstoupila v platnost, takže očekáváme užší regionální ekonomickou a obchodní výměnu,“ řekl Su.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *