Globální investoři pumpují peníze na čínský kapitálový trh

Experti uvádějí, že mezinárodní investoři vsadili na čínská aktiva na globálním trhu plném nejistot, informoval v úterý China Securities Journal.

Podle zprávy Bank of America čínské státní dluhopisy a akcie přitahují od února investice. K 20. únoru čínský akciový fond zaznamenal čistý příliv devět po sobě jdoucích týdnů.

Instituce vyjadřují optimismus vůči čínským státním dluhopisům. Jak řekl Chia-Liang Lian ze společnosti Western Asset, asijské místní dluhopisy včetně čínských zaujaly klíčové místo v portfoliích globálních investorů. Dodal, že čínské onshore dluhopisy byly zahrnuty do hlavních globálních indexů, což je známkou toho, že Čína hraje klíčovou roli v globální ekonomice.

Z dlouhodobého hlediska poznamenal, že globální investoři budou držet krok s čínskými pevninskými dluhopisy ve prospěch rozložení rizik.

Jeho názory potvrdil i Sean Taylor, investiční ředitel pro asijsko-pacifický region ve společnosti DWS, oddělení správy aktiv Deutsche Bank. Podle Taylora se odhaduje, že čínská aktiva budou po prvním čtvrtletí fungovat dobře, protože ekonomika země bude prosperovat díky politickým stimulům.

Kromě státních dluhopisů se odborníci také domnívají, že velký potenciál mají čínské akcie. Podle Taylora musejí být investoři při investování na čínském akciovém trhu trpěliví. Pozitivní ekonomické základy, zavedená regulace a oživení spotřeby budou katalyzátorem slibného čínského akciového trhu.

Liu Hui, senior manažer fondu z Invesco Great Wall, předpověděl, že nálada investorů vůči trhu s akciemi A se zlepší, a trh tak zažije dostatek likvidity.

Budoucnost čínského akciového trhu se po náročném roce 2021 zlepšuje, řekl Luca Paolini, hlavní stratég pro Pictet Asset Management, s tím, že čínský úvěrový impulz, podíl úvěrů na hrubém domácím produktu (HDP), se vrací zpět. V tomto ohledu mohou být čínské akcie účinným zajišťovacím nástrojem uprostřed rostoucích geopolitických rizik na globálním trhu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *