CNOOC uzavírá strategické dohody s 12 zahraničními podniky o spolupráci v oblasti ropy a zemního plynu

Společnost China National Offshore Oil Corporation (CNOOC), největší producent ropy a zemního plynu na moři v Číně, nedávno podepsala s 12 zahraničními podniky současně strategické dohody o další spolupráci v celé oblasti ropného a plynárenského průmyslu doma i v zahraničí, zahrnující celkem smlouvy v hodnotě 13 miliard amerických dolarů, informoval v úterý Chinanews.com.

Tyto kooperativní dohody zahrnují čtyři dohody s Total Energies, Conoco Phillips, Smart Oil Investment a Roc Oil, od kterých se očekává, že se spojí s CNOOC za účelem provádění průzkumu a rozvoje těžby ropy a zemního plynu v čínských pobřežních vodách. Byly také podepsány dohody mezi CNOOC a jejími partnery v USA, Kuvajtu a Iráku o zajištění dodávek zkapalněného zemního plynu (LNG) a ropy na čínský trh.

Od svého založení v roce 1982 podepsalo CNOOC 228 smluv o zahraniční spolupráci s 81 mezinárodními ropnými podniky z 21 zemí a regionů s celkovými zahraničními investicemi přes 250 miliard jüanů (asi 847 miliard Kč).

Podle Wanga Dongjina, předsedy představenstva CNOOC, bude společnost i nadále prohlubovat mezinárodní spolupráci v oblasti těžby ropy a zemního plynu a dále zvyšovat získávání zámořských vysoce kvalitních zdrojů ropy a zemního plynu a zároveň spolupracovat na rozvoji čínských zdrojů ropy a zemního plynu v pobřežních vodách.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *