Čínská ambasáda a americké muzeum virtuálně slaví čínský Nový rok společně s americkými rodinami

Čínský velvyslanec ve Spojených státech Qin Gang se virtuálně připojil k více než 400 americkým rodinám na Novoroční den rodiny, který spolupořádá čínská ambasáda ve Spojených státech a Smithsonian American Art Museum.

Ve videozprávě doručené 5. února Qin nejprve poslal publiku pozdravy k čínskému Novému roku a poté zdůraznil probíhající zimní olympijské hry 2022 v Pekingu.

Sportovci z celého světa včetně členů týmu USA „podávají své nejlepší výkony, zatímco v Číně zažívají lunární Nový rok“, řekl s tím, že diváci také mohli oslavit tradiční čínský festival tím, že si užili vystoupení čínských a amerických umělců.

Stephanie Stebich, ředitelka Smithsonian American Art Museum, poděkovala čínské ambasádě za podporu akce Novoroční den rodiny, osmé svého druhu společně pořádané oběma stranami, s tím, že se těší na mnoho dalších kulturních výměnných programů v budoucnu.

Čínská ambasáda poskytla akci ukázková videa o pekingské opeře, tradičním čínském řezání papíru a modelování z hlíny.

Místní americké čínské umělecké skupiny také vytvořily a sdílely videa lvího tance, hry čínského diabola a kaligrafie, což divákům poskytlo bohatý zážitek z oslav čínského Nového roku.

Smithsonian American Art Museum, součást Smithsonian Institution, je domovem jedné z největších a nejobsáhlejších sbírek amerického umění na světě.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *