Čína vyváží do Afriky 20 000 meteorologických balonů

Celkem 20 000 meteorologických balonů vyrobených čínskou společností bylo distribuováno do 16 afrických zemí za účelem meteorologického pozorování ve vrchní atmosféře.

Provozní výška produktu je o 20 procent vyšší než u meteorologických balonů, které v současnosti používají země včetně Beninu a Mauricia, uvedla společnost Zhuzhou Rubber Research & Design Institute Co., Ltd.

Větší dosažená výška znamená, že monitorování balonem může získat přesnější údaje o rychlosti větru, teplotě a vlhkosti, což zemím pomůže zlepšit jejich schopnosti předcházet meteorologickým katastrofám a vyrovnat se s nimi, uvedla společnost ChemChina, jejíž je Zhuzhou Rubber Research & Design Institute Co., Ltd. součástí.

Tyto balony se používají pro 75 procent meteorologických pozorování ve vrchní atmosféře v Číně. Produkt byl také uznán oddělením nákupu Světové meteorologické organizace, stejně jako zahraničními meteorologickými výzkumnými institucemi, univerzitami a vládními úřady.

Společnost vyváží přes 130 000 balonů ročně do více než 40 zemí a regionů, včetně Malajsie, Indonésie, Mongolska, Indie a Turecka.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *