Cestovní ruch v Šanghaji během Jarního festivalu vydělává miliardy

Šanghaj během letošních Svátků jara navštívilo téměř 11 milionů návštěvníků a vybrala přes 17,7 miliardy jüanů (asi 59 miliard Kč), uvedly v neděli místní úřady.

Během sedmidenního státního svátku, který začal 31. ledna, se v Šanghaji konalo přibližně 500 kulturních a turistických aktivit zaměřených na nehmotné kulturní dědictví, uvedla šanghajská městská správa kultury a cestovního ruchu.

Návštěvníci se účastnili různých oslavných akcí pořádaných ve starobylých městech, muzeích, galeriích a dalších turistických atrakcích.

Mezitím online výstavy a představení pořádané místními muzei, uměleckými galeriemi a dalšími veřejnými kulturními místy přilákaly více než 3,2 milionu diváků a účastníků.

Lidé se prostřednictvím online výstavy pořádané Šanghajským přírodovědným muzeem dozvěděli zajímavá fakta o kočkovitých šelmách, jako jsou tygři. Letošní čínský lunární Nový rok, který začíná na 1. února, je podle tradiční kultury Rokem tygra.

Svátky jara přinesly městu prudký růst spotřeby. Průměrná obsazenost šanghajských hotelů během prázdnin byla 40 procent, což je o 5 procent více než během loňských Svátků jara.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *