Výrobní podniky Zhejiang těží z digitální transformace

Li Tianlong, majitel výrobce motorů v Jung-ťia (Yongjia) v provincii Če-ťiang (Zhejiang) ve východní Číně, uvedl, že digitální transformace zachránila jeho společnost s 60 zaměstnanci před bankrotem.

Jeho společnost, Zhejiang Shuntian Transmission Technology Co., Ltd., prošla těžkým obdobím, během kterého byla efektivita výroby extrémně nízká a výkon zaměstnanců neustále klesal.

„Tehdy jsem zoufale potřeboval najít nějaké východisko,“ řekl Li.

V roce 2021 se Shuntian konečně rozhodl spolupracovat s Inclution, poskytovatelem digitálních služeb založeným v Chang-čou (Hangzhou), hlavním městě provincie Če-ťiang.

Mezi jeho zaměstnanci se však o digitální transformaci v té době vědělo velmi málo. Dostal se pod palbu kritiky mnoha lidí, kteří ostře vystupovali proti digitální transformaci ze strachu z nejistoty.

„Jsem šťastný, že jsem překonal mnoho problémů, aby se moje společnost konečně stala digitální,“ řekl Li.

Díky digitální transformaci dosáhly roční dodávky společnosti Shuntian rekordní úrovně, přičemž její roční produkce na konci roku 2021 meziročně vzrostla o 13 procent.

Li řekl, že zaměstnancům v první linii nyní stačí obsluhovat bezkontaktní stroje, které zvládají všechny operace. Kromě toho byly koordinovány prodej, výroba, skladování a kontrola kvality, aby zaměstnanci měli okamžitou zpětnou vazbu.

„Ředitel dílny má přes chytrý telefon nebo počítač celkový obraz dílenské výroby a provozu. Všechny materiály mají ve skladu digitální kódy a skladový systém dokáže zlepšit obrátkovost zásob a výrazně snížit skryté náklady vyplývající z nedostatečné přípravy materiálu a odstranit i další problémy,“ řekl Li.

Čína urychluje digitalizaci ve výrobním sektoru. Čína bude v rámci 14. pětiletého plánu národního hospodářského a sociálního rozvoje a dlouhodobých cílů do roku 2035 podporovat hlubokou integraci digitálních technologií a reálné ekonomiky a umožní transformaci a modernizaci tradičních průmyslových odvětví, aby urychlila ekonomický růst.

Některé podniky však stále váhají, zda přejít na digitální technologii, hlavně kvůli nedostatku finančních prostředků, talentů či metod.

„Mnoho společností stále neví, jak začít podnikat v novém digitálním věku,“ řekl Wang Kefei, předseda společnosti Inclution.

„Spolupracujeme s těmito společnostmi na hledání oblastí, které lze optimalizovat, zejména pro řešení běžných problémů ve výrobě, zásobování, inventarizaci a při činnostech náchylných k chybám,“ dodal Wang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *