Talenty si užívají oslavy čínského nového roku

Výroba knedlíků, psaní čínských znaků a sledování tradičních představení… protože Jarní festival je hned za rohem, v mezinárodním domově talentů v Chaj-kchou (Haikou), hlavním městě jihočínské provincie Chaj-nan (Hainan), se konala speciální oslava čínského nového roku.

Asi 30 cizinců v přístavu volného obchodu Chaj-nan si užilo tradiční aktivity. Ikpeoha Nkiru Joy z Nigérie v tradičním čínském kostýmu vystoupila v pekingské opeře, která byla vrcholem slavnostní události.

„Pekingská opera se mi líbí, protože je kulturní a souvisí s čínskými tradicemi,“ řekla Joy, postgraduální absolventka Chaj-nanské univerzity. V roce 2020 byla vybrána svým učitelem, aby se připojila k čínské talentové soutěži pro cizince, která se konala v Chaj-nan. Naučit se pekingskou operu pod vedením učitele jí trvalo asi dva týdny.

„Zpočátku jsem k tomu opravdu neměla odvahu. Ale moje vášeň mě přiměla, abych se o to začala více zajímat,“ řekla.

„Čínský Jarní festival, stejně jako Vánoce v cizích zemích, je časem, kdy se rodina a přátelé setkávají, a je to pro všechny šťastný čas,“ řekla Joy a dodala, že slavnostní událost byla úžasná, zejména čínská umělecká představení například flétny a čínskou citerou.

„Sledovali jsme různá představení, hráli hry a připravovali jídlo,“ řekla Daria Lebedianskaia z Ruska.

Při výrobě knedlíků naučila Daria svou čtyřletou dceru, jak zabalit knedlík. Řekla, že knedlíky v Rusku mají jiný tvar a používají jiné příchutě.

„I když jsou příchutě různé, mám je ráda obě,“ řekla Daria a dodala, že nejraději má čínské knedlíky plněné pažitkou, masem a vejci.

Daria je v Chaj-nan téměř 10 let a nyní pracuje jako projektová manažerka Hainan College of Economics and Business. Vzhledem k tomu, že její manžel je Číňan, rodina slaví festival jara každý rok. „Je to dobrý důvod, aby se rodina sešla,“ řekla.

Mezinárodní domov talentů v  Chaj-kchou, který otevřel své brány v září 2021, je duchovním dítětem Haikou Bureau of Foreign Experts Affairs, místní společnosti lidských zdrojů. Do rodiny přibylo téměř 200 zahraničních talentů.

Účelem mezinárodního domova talentů je vytvořit platformu pro cizince, aby se cítili jako doma, řekl Pi Jinyu, generální ředitel Fu’an Talent Human Resources v Chaj-nan. „Poskytujeme služby a pomáháme jim zmírnit jakékoli problémy nebo potíže, jako jsou problémy s vízy nebo problémy s prací,“ řekl.

S cílem lépe pomoci zahraničním talentům rozjet jejich podnikání nabídl domov talentů kurz začátků podnikání trvající čtyři měsíce. Kurzu se zúčastnilo téměř 20 cizinců z různých zemí a oblastí včetně Spojených států, Ruska a Afriky a Joy byla jednou z nich.

„Trénink je to nejlepší, co mě potkalo,“ řekla Joy a poznamenala, že to bylo úplně jiné než to, co se naučila na univerzitě.

„Konkrétní školení mi dalo spoustu nápadů. Otevřelo mi to myšlenky na to, co dělat v budoucnu, jak plánovat svou cestu, jak plánovat svůj život a jak se stát lepším podnikatelem,“ řekla a dodala, že domov talentů v Chaj-kchou opravdu odvedl skvělou práci při organizaci takového školení pro cizince.

„Doufáme, že tímto způsobem přispějeme k výstavbě přístavu volného obchodu v Chaj-nan a přilákáme více mezinárodních talentů k práci,“ řekl Pi.

Chen Lanfang, úředník úřadu pro záležitosti zahraničních expertů v Chaj-kchou, uvedl, že domov talentů bude i nadále hrát lepší roli při uvádění zahraničních talentů a posilování výměn.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *