Světové luxusní značky míří na čínský trh a začínající Rok tygra

S blížícím se čínským lunárním novým rokem uvádějí světové luxusní značky na trh produkty v limitované edici, aby přivítaly Rok tygra.

Většina položek z limitované edice zvýrazňuje obraz tygra, jednoho z 12 zvířat čínského zvěrokruhu, a některé další využívají další čínské prvky, jako jsou červená barva či Pekingská opera.

V bezcelních obchodech v jihočínské ostrovní provincii Chaj-nan (Hainan) jsou tygří prvky a červená barva k vidění téměř všude. Limitovaná edice luxusních lunárních novoročních předmětů je velkým hitem, mimo jiné zahrnuje kosmetiku, oblečení, tašky, hodinky a víno.

„Pro nadcházející Rok tygra Armani uvedl na trh limitované edice produktů včetně bund a vlněných svetrů, které se dobře prodávají,“ řekl Yang Qiulin, prodejce Emporio Armani v bezcelním obchodě v Chaj-kchou (Haikou), hlavním městě provincie Chaj-nan.

Zásoby péřových bund začaly mizet okamžitě poté, co se teprve před pár dny dostaly na pulty, dodal.

Li Chao, turistka z východočínské provincie Če-ťiang (Zhejiang), si u přepážky Estée Lauder koupil limitovanou edici očního krému s červeným obalem s tygrem.

„Vypadá to velmi slavnostně a navozuje pocit čínského jara,“ řekla s tím, že uvedení limitovaných edicí na trh plní požadavky čínských spotřebitelů.

Čína je pro světové luxusní značky stále důležitějším trhem, zvláště když kvůli pandemii utrpěly bezprecedentní potíže.

Bain & Company Luxury Study 2021 ukázala, že od roku 2019 se podíl pevninské Číny na celosvětovém trhu téměř zdvojnásobil a v roce 2021 dosáhl 60 miliard eur.

Elementy zvěrokruhu jsou důležitou součástí tradiční čínské kultury. Hluboké zkoumání čínské tradiční kultury mezinárodními luxusními značkami odráží, že se snaží uspokojit poptávku čínských spotřebitelů a integrovat se do obrovského čínského trhu, řekl Liu Feng, výzkumník z Hainan Normal University.

Bezcelní trh je důležitým trhem pro luxusního spotřební zboží. Provincie Chaj-nan vykázala v roce 2021 offshore bezcelní nákupy ve výši 49,5 miliardy jüanů (167 miliard Kč), což je meziročně o 80 procent více.

V roce 2021 navštívilo provincii Chaj-nan více než 81 milionů domácích i zahraničních turistů, což je meziroční nárůst o 25,5 procenta.

Čína si klade za cíl vybudovat z provincie Chaj-nan do roku 2025 mezinárodní centrum cestovního ruchu a spotřeby a do roku 2035 celosvětově vlivnou turistickou a spotřební destinaci.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *