Přístav volného obchodu Chaj-nan přitahuje projekty v hodnotě přes 5 miliard USD

Výstavba 142 projektů zahrnujících celkovou investici 37,3 miliardy jüanů (asi 126 miliard Kč) začala ve čtvrtek v jihočínském přístavu volného obchodu Chaj-nan (Hainan).

Projekty zahrnují 49 průmyslových projektů, což je 65 procent, s kombinovaným vstupem 24,4 miliardy jüanů (asi 82 miliard Kč).

Řada velkých vědecko-výzkumných projektů patřila k vrcholům ohlášených průmyslových projektů.

Očekává se, bude ve městě San-ja (Sanya) vybudována pokročilá technologická a průmyslová inovační platforma, která pomůže integrovat technologická centra pokrývající výzkum inteligentních elektromechanických zařízení, detekci námořních informací, mikro-nano satelitů se syntetickou aperturou (SAR) a hlubokomořské inženýrství.

Čínská Shenergy Group plánuje investovat 1 miliardu jüanů (asi 3,4 miliardy Kč) do projektu zařízení pro větrnou energii v zóně ekonomického rozvoje Jang-pchu (Yangpu) v provincii tropických ostrovů. Komplexní projekt bude pokrývat oblasti výroby špičkových zařízení, pobřežní větrné energie, mořské pastviny a zachycování uhlíku v mořské vodě. V rámci projektu se očekává, že linka na výrobu větrných turbín na moři dosáhne roční výstupní hodnoty asi 5 miliard jüanů (asi 16,9 miliardy Kč).

Čína vydala v červnu 2020 hlavní plán na vybudování ostrovní provincie Chaj-nan v globálně vlivný přístav volného obchodu na vysoké úrovni do poloviny století.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *