Peking poskytne zahraničním investorům služby na jednom místě

Peking na tiskové konferenci oznámil, že město usiluje o zlepšení mechanismu podpory zahraničních investic a služeb tím, že se bude snažit poskytovat zahraničním investorům služby na jednom místě, uvedl v úterý Economic Information Daily.

Mezi konkrétní opatření patří zřízení zvláštního adresáře zahraničních služeb na oficiálním webovém portálu městské samosprávy v Pekingu, který společnostem financovaným ze zahraničí poskytne záznamy o službách a průvodce pro běžné požadavky, jako je registrace podniku, registrace deviz, schválení projektu atd.

Město posílí sdílení informací mezi různými vládními úřady, aby zajistilo snazší přístup na trh, a také zintenzívní své úsilí při uvádění špičkových zahraničních talentů.

V souladu s rostoucím úsilím Číny o otevírání se na vysoké úrovni bude pekingský městský obchodní úřad pokračovat v posilování internacionalizace investic a řízení obchodu a také prohlubovat reformy s cílem usnadnit mezinárodní obchod, uvedl zástupce úřadu.

Počet společností financovaných ze zahraničí nově založených v Pekingu od ledna do listopadu v roce 2021 dosáhl 1713, což představuje meziroční nárůst o 53,2 procenta. Město ve stejném období přilákalo 37,5 miliardy amerických dolarů ve smluvních zahraničních investicích, přičemž celkové využité zahraniční investice dosáhly 15,16 miliardy amerických dolarů, meziročně o 9,7 procenta více.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *