Město Wu-chu si cení inovací a poskytuje komplexní podporu podnikání

Město Wu-chu (Wuhu) v provincii An-chuej (Anhui) ve východní Číně se vyznačuje vnitřní hodnotou inovací, která ho vede k vytvoření podpůrného a inkluzivního prostředí pro inovativní orgány, což vede k samostatné cestě rozvoje, řekl Shan Xiangqian, stranický šéf Wu-chu.

Wu-chu, jako dílčí provinční centrum, je městem s druhým nejvyšším HDP v provincii An-chuej. V prvních třech čtvrtletích roku 2021 město zaznamenalo tempo růstu HDP 13,6 procenta, což je nejvyšší mezi městy v oblasti delty řeky Jang-c’-ťiang.

Výroba nově napájených a inteligentně propojených vozidel se stala špičkovým, inovacemi poháněným průmyslovým odvětvím ve Wu-chu, přičemž ve městě se shromáždilo 311 průmyslových podniků nad určenou velikost, což představuje celkovou hodnotu téměř 130 miliard jüanů (asi 438 miliard Kč). Se sedmi platformami výzkumu a vývoje na národní úrovni a 77 platformami na provinční úrovni město vytvořilo kompletní průmyslový řetězec zahrnující klíčové firmy včetně Chery Automobile.

Město Wu-chu snaží kultivovat výjimečné inovativní společnosti a inspiruje se inovačním úsilím podniků, poznamenal Shan. Vzhledem k tomu, že investice do výzkumu a vývoje představují 3,34 procenta, město usiluje o to, aby do roku 2023 shromáždilo více než 2000 high-tech podniků a 2500 průmyslových podniků nad určenou velikost.

„To, zda se společnost rozhodne usadit ve městě, v konečném důsledku souvisí s potenciálem dosahovat zisku,“ řekl Shan a vysvětlil, proč je zlepšování ziskovosti společnosti hlavním cílem úsilí o optimalizaci podnikatelského prostředí.

V posledních letech Wu-chu zavedlo řadu inovativních opatření ke zlepšení podnikatelského prostředí. Město například zřídilo devět pracovních skupin napříč různými obory, které mají společnostem pomoci zvýšit zisk prostřednictvím hloubkového průzkumu 300 velkých místních společností.

„Naším konečným cílem je, aby implementace politiky byla stejně snadná jako online nakupování,“ řekl Shan s tím, že město se bude snažit co nejlépe sloužit místním podnikům. „Ačkoli neexistuje žádná společnost, která by mohla plně reprezentovat Wu-chu, společně tvoří podstatu města,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *