Merck investuje další miliardu jüanů do čínského elektronického sektoru, zejména do polovodičového průmyslu

Merck, přední světová vědecká a technologická společnost se sídlem v Německu, ve středu oznámila, že do roku 2025 provede v Číně další investice ve výši nejméně jedné miliardy jüanů (asi 3,46 miliardy Kč), přičemž tyto peníze poputují hlavně do elektroniky, zejména do výroby polovodičů.

Podle Kai Beckmanna, člena výkonné rady společnosti Merck a generálního ředitele společnosti Merck Electronics, se společnost Merck rozhodla pro Čínu, protože čínský trh se ukazuje jako nejrychleji rostoucí trh výroby integrovaných obvodů na celém světě.

Společnost Merck věří, že polovodičový průmysl, stejně jako obecný elektronický informační sektor v Číně v současné době zažívá zlatou vývojovou fázi plnou příležitostí a potenciálu, což pro společnost znamená nutný krok hlouběji na čínský trh.

Budoucí investice v Číně zdůrazní tři konkrétní cíle, řekl Beckmann s tím, že mezi ně patří zřízení nebo rozšíření řady místních výrobních základen pro elektronické materiály ve východočínské Šanghaji nebo v širší oblasti delty řeky Jang-c‘-ťiang, čímž se v Číně vytvoří lokalizovaný dodavatelský řetězec elektronických materiálů s vysokou odolností a podpoří výstavby platforem výzkumu a vývoje na vysoké úrovni.

Německá společnost za posledních deset let investovala na čínském elektronickém trhu přibližně jednu miliardu jüanů (asi 3,46 miliardy Kč). „Společnost Merck uznává Čínu nejen jako svůj trh, ale také jako budoucí místo zrodu talentů a inovací,“ řekl Alan Gabor, prezident společnosti Merck China.

V budoucnu Čína již nebude hrát roli „světové továrny“, ale místo toho bude motorem pro inovace, zejména v digitálním sektoru, řekl Gabor a dodal, že Merck se těší na to, že se stane mezinárodním podnikem lokalizovaným v Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *