Hry čínské výroby lákají globální hráče svou kulturní jedinečností

Nově odhalená postava ve hře Genshin Impact, oblečená jako bojovnice v pekingské opeře, vzbudila nadšení hráčů po celém světě.

Tato hra, která byla uvedena na trh 28. září 2020, získala řadu ocenění v herním průmyslu včetně iPhone Game of the Year. Umístila se mezi vítězi Apple App Store Best of 2020 a získala ocenění Best Mobile Game Award na The Games Awards (TGA) 2021.

5. ledna společnost Genshin Impact rozšířila svou novou verzi o dvě nové postavy přidané do světa s tematikou virtuální fantazie včetně „Yun Jin“, která je navržená jako čínská operní zpěvačka.

Produkční tým hry poznamenal, že pozval profesionálku z pekingské opery, aby nazpívala pro postavu árii. Klip s árií zaznamenal během pěti dnů na oficiálním YouTube kanálu hry více než 1,7 milionu zhlédnutí.

„To bylo tak krásné. Doslova jsem brečela. Naprosto úžasné,“ zněla poznámka pod příspěvkem. Někteří diváci také zprostředkovali znalost tradičních čínských operních žánrů a texty árií ostatním divákům.

Další video vydané před rokem, ukazující postavu „Zhongli“ pomocí tradičního čínského vyprávění, získalo téměř 25 milionů zhlédnutí.

Liu Wei, prezident šanghajské společnosti vyvíjející hru miHoYo, přičítá úspěch hry Genshin Impact integraci tradiční čínské kultury a novému přístupu k předvádění kultury.

Kromě prvků čínské opery mohou hráči na pozadí poslouchat hudbu hranou na tradiční čínské nástroje a toulat se ve scénách, které jsou podobné světově proslulým čínským turistickým atrakcím, s nimiž miHoYo uzavřelo dohody o spolupráci.

„Je náročné vytvářet produkty, které osloví lidi z různých regionů a kultur, ale věříme, že kvalitní obsah má sílu překonat bariéry a rozdíly,“ řekl Liu.

V Číně vyvinuté hry loni v zámoří vydělaly více než 18 miliard amerických dolarů, meziročně o 16,6 procenta více, přičemž trhy včetně Spojených států, Japonska a Korejské republiky se na tržbách podílely více než 58 procenty. uvádí zpráva zveřejněná herním průmyslovým výzkumným ústavem GameLook.

Integrace čínské kultury do her se stala trendem. Rise of Kingdoms, další čínská hra, ukazuje prvky starověké čínské armády a představuje světu slavné postavy jako Cao Cao a Guan Yu.

Hra Arena of Valor představila několik postav, použila některé čínské kulturní prvky a zorganizovala offline aktivity, aby hráčům umožnila zažít čínskou kaligrafii a konvence jarních slavností. Hra je jedním z produktů, které čínský internetový a herní gigant Tencent uvedl na trhy v zámoří v minulých letech.

Podle Zhong Kunjie, zástupce generálního ředitele výrobce hry Rastar, by měli vývojáři her, aby pronikli na zámořský trh, přesně porozumět mezinárodním tržním trendům a preferencím publika v různých zemích a regionech, pokud jde o jazyk, obsah a platební metody.

„Hry spojují kultury dohromady. Více než 2 miliardy lidí na celém světě berou hry jako svou hlavní formu zábavy. Hry budou také globalizované, kde umění a kultura každé země zazáří novou vitalitou,“ řekl Ao Ran, generální tajemník asociace China Audio-video and Digital Publishing Association.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *