Ford Motor otevírá nové designové centrum v Šanghaji

Společnost Ford Motor Co. v pondělí otevřela nové designové centrum v čínském obchodním centru v Šanghaji, což je krok, který je pro americkou automobilku považován za důležitý plán ke zvýšení investic na čínském trhu.

Díky prvotřídním zařízením, jako je například dílna na hliněné modely v plné velikosti, je to jediné plně funkční centrum automobilového designu v centru Šanghaje.

Společnost uvedla, že využije nejnovější technologie k tvorbě budoucích produktů, které uspokojí požadavky čínských spotřebitelů a zároveň povedou globální trendy.

Centrum se zaměřuje na design a vývoj produktů pro čínský trh a disponuje celoprocesními schopnostmi automobilového designu, jako je výzkum trendů v designu, design interiérového a exteriérového modelování, digitální interaktivní design a výroba hliněných modelů v plné velikosti.

V designovém centru si mohou návrháři prohlédnout hliněné modely s velkou obrazovkou LED s vysokým rozlišením 8K a nejnovějším vybavením pro virtuální realitu a zároveň revidovat a poskytovat relevantní data prostřednictvím trojrozměrného skenovacího zařízení.

„Prostřednictvím globálního systému kontroly virtuální reality společnosti Ford v reálném čase mohou designérské týmy v Číně kdykoli efektivně komunikovat a kontrolovat návrhy online se svými protějšky na jiných kontinentech,“ řekl Chen Liang, manažer exteriérového designu společnosti Ford China.

Ford loni v Číně prodal téměř 625 000 vozů, meziročně o 3,7 procenta více, přičemž jeho značka Lincoln zaznamenala nejlepší roční prodeje od vstupu do země.

Otevření tohoto prvotřídního designového centra je podle Anninga Chena, skupinového viceprezidenta Ford Motor Co. a prezidenta a generálního ředitele Ford China, nejnovějším impulzem pro Ford China, aby pokračoval v transformaci své značky.

„Prostřednictvím designu lze ikonické klasické prvky Fordu hladce integrovat s čínskými inovačními trendy, a to je pro společnost nejintuitivnější způsob, jak se spojit s čínskými zákazníky,“ řekl Chen.

Čínské prodeje aut jsou na světové špičce již 13 let po sobě. V roce 2021 se v zemi prodalo asi 26,3 milionu vozů, což je meziroční nárůst o 3,8 procenta, podle údajů zveřejněných Čínskou asociací výrobců automobilů.

Jako jedna ze základen výroby automobilů v zemi se Šanghaj stala nově vznikajícím globálním centrem umění a módy, přičemž mnoho mezinárodních automobilových společností včetně Fordu, Tesly, Nissanu a General Motors zřídilo ve městě svá designová centra.

Počet designérů Fordu v Číně se za poslední dva roky zvýšil asi desetinásobně a více než tři čtvrtiny jeho kreativního designérského týmu v současnosti tvoří mladí místní designéři do 35 let.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *