Druhý čínský Starbucks Greener Store v provozu

Kávový gigant Starbucks otevřel druhý Greener Store na čínské pevnině, který splňuje jeho nové standardy nízké spotřeby energie a likvidace odpadu.

Nová prodejna se nachází ve městě Su-čou (Suzhou) ve východní Číně v provincii Ťiang-su (Jiangsu). První Starbucks Greener Store na čínské pevnině byl založen loni v Šanghaji.

Každý Starbucks Greener Store musí splňovat osm standardů certifikačního systému vyvinutého společně společností Starbucks a úřady. Tyto standardy zahrnující úsporu energie, spotřebu vody, likvidaci odpadu a další. Například Greener Stores musí používat nízkoenergetické elektrické spotřebiče, světla bez rtuti a nízkoprůtokové baterie.

Odhaduje se, že každý Starbucks Greener Store sníží roční emise uhlíku o přibližně 10,57 tuny a spotřebu vody přibližně o 301,7 tuny ve srovnání s provozovnami stejné velikosti otevřenými v roce 2019.

Starbucks plánuje letos na čínské pevnině postavit 60 Greener Stores a v budoucnu postupně propagovat tento model do všech svých nově otevřených nebo modernizovaných prodejen.

V roce 2018 společnost Starbucks oznámila rámec „Starbucks Greener Stores“ a závazek navrhnout, postavit a provozovat 10 000 zelenějších obchodů po celém světě do roku 2025.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *