Čínskou normu pro železniční inženýrství přijala mezinárodní instituce

Mezinárodní elektrotechnická komise (IEC) nedávno zveřejnila mezinárodní normu pro železniční inženýrství, jejíž formulaci vedla CRRC Zhuzhou Locomotive Co., Ltd.. Je to poprvé, kdy mezinárodní normu vydanou CRRC Zhuzhou přijala mezinárodní instituce jako IEC, uvedl deník Hunan Daily v pondělí.

Norma uvádí pravidla pro zkušební metody pro nově vyráběné sběrací lišty, poskytující technickou podporu pro bezpečný provoz lokomotiv.

Příprava normy pod vedením National Railway Administration a CRRC Co., Ltd. začala v červnu 2018. Od té doby spolupracovala CRRC Zhuzhou s 22 odborníky ze sedmi zemí včetně Velké Británie, Francie, Německa, Japonska atd.

IEC je jednou z nejuznávanějších světových organizací pro mezinárodní normalizaci, která představuje nejvlivnější technické normy v tomto odvětví.

Nově publikovaná norma je integrací relativních inovačních úspěchů a praktických zkušeností z celého světa, doplněných výhodnou čínskou technologií. Nejenže přispívá mezinárodnímu společenství řešením pod značkou Číny, ale také představuje krok vpřed v posilování autority čínských firem v globálním diskurzu, uvedl zástupce CRRC Zhuzhou Locomotive.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *