Čína zveřejnila pětiletý plán pro stavebnictví

Čína v úterý představila plán rozvoje svého stavebního průmyslu na období 14. pětiletého plánu (2021–2025), který má posouvat základní sektor ekonomiky země na zelenější, chytřejší a bezpečnější cestu.

Podle dokumentu ministerstva pro bydlení a rozvoj měst a venkova si stavební průmysl do roku 2025 zachová 6procentní podíl na HDP země.

Plán uvádí, že průmysl bude výrazněji modernizovat svůj průmyslový řetězec, bude vytvářet předběžné fáze zeleného a nízkouhlíkového výrobního režimu, dočká se širšího uplatnění informačních technologií a bude trvale zlepšovat bezpečnost a kvalitu budov.

Konkrétně montované budovy, které se částečně nebo zcela vyrábějí v továrnách a poté se vozí na staveniště k montáži, budou tvořit více než 30 procent nové výstavby v zemi. Stavební odpad na nových stavbách bude nižší než 300 tun na 10 000 metrů čtverečních.

Vláda bude podporovat využívání informačních technologií, jako jsou internet věcí a velká data, ve stavebnictví podporou spolupráce mezi stavebními společnostmi, internetovými podniky a výzkumnými ústavy.

Plán zdůrazňuje masové použití stavebních robotů v některých oblastech do roku 2025.

Bude vyvinuto úsilí na podporu robotů produkujících díly, urychlení výzkumu a vývoje robotů na staveništích a prozkoumání aplikačních scénářů pro roboty používané pro provoz a údržbu.

Pokud jde o rok 2035, plán počítá s tím, že stavební sektor uskuteční rozsáhlou industrializaci s velkým zlepšením kvality budov a obchodních inovačních schopností, přičemž bude vykazovat přední světovou konkurenceschopnost, zejména v inteligentní výstavbě.

Čínský stavební sektor hraje stále důležitější roli při posilování ekonomiky a stabilizaci zaměstnanosti. V období 13. pětiletého plánu (2016–2020) se sektor zvýšil o 5,1 procenta ročně v přidané hodnotě, což představuje více než 6,9 procenta HDP. V roce 2020 tento sektor poskytoval pracovní místa pro 53,66 milionu lidí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *