Čína v roce 2021 snížila daně a poplatky o 1,1 bilionu jüanů

Čína v roce 2021 snížila daně a poplatky o přibližně 1,1 bilionu jüanů (asi 3,8 bilionu Kč) v rámci úsilí země o posílení hospodářského růstu a posílení vitality trhu, uvedl ve středu nejvyšší daňový úřad.

V loňském roce země zavedla řadu preferenčních politik týkajících se odečítání a odkládání daní a poplatků, aby podpořila průmyslovou ekonomiku a podpořila mikro, malé a střední podniky, řekl tisku Wang Daoshu, zástupce vedoucího státní daňové správy, na tiskové konferenci.

V loňském roce byly pro mikro, malé a střední podniky ve výrobním sektoru odloženy platby daní ve výši 216,2 miliardy jüanů (asi 743 miliardy Kč), řekl Wang.

Dodal, že podniky v uhelném, energetickém a teplárenském průmyslu zaznamenaly 27,1 miliardy jüanů (asi 93 miliardy Kč) na daňových škrtech, slevách a odkladech.

Čínský daňový příjem, bez úlev na vývozní dani, činil 15,46 bilionu jüanů (asi 53 bilionů Kč) a dosáhl ročního vládního cíle, poznamenal Wang.

Daňové příjmy tvořily 15,1 procenta hrubého domácího produktu země v roce 2021, což je pokles o 0,1 procentního bodu a 3 procentní body oproti roku 2020 a 2015, což naznačuje, že daňové zatížení tržních subjektů se dále zmírnilo, řekl Wang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *