Čína a Maledivy pokračují na společné cestě k naději, prosperitě a štěstí

Čínský ministr zahraničí Wang Yi  v sobotu prohlásil, že vztahy mezi Čínou a Maledivami se během 50 let společného úsilí staly modelem přátelské výměny a oboustranně výhodné spolupráce.

Wang na společné tiskové konferenci s maledivským ministrem zahraničí Abdullou Shahidem řekl, že Čína jako všestranný přátelský a spolupracující partner podporuje Maledivy v urychlení jejich sociálně-ekonomické výstavby a posílení schopnosti nezávislého rozvoje.

„To je naše ambice a to jsou skutečné činy ve vzájemné spolupráci,“ řekl čínský ministr zahraničí.

Řekl, že Čína prosadila projekt rozšíření a modernizace mezinárodního letiště Velana, čímž se z něj stalo moderní mezinárodní letiště pro obyvatele Malediv.

Výstavba mostu přátelství mezi Čínou a Maledivami, který od té doby zažil více než 100 milionů cest, vyřešila jeden palčivý dopravní problém maledivského lidu, řekl Wang.

Čína podle ministra zahraničí postavila pro Maledivy přes 10 000 bytových jednotek, což pomohlo tisícům maledivských rodin zlepšit své životní podmínky.

Wang také řekl, že Čína v rámci skupiny G20 nešetřila úsilím při usnadnění snižování dluhu Malediv, což představuje pozastavení tří čtvrtin celkového dluhu Malediv.

Během své návštěvy řekl Wang, že se obě strany rozhodly zahájit novou skupinu programů asistenční spolupráce, která poskytne impulz pro ekonomický rozvoj Malediv.

„Fakta ukázala, že společná stavba Námořní Hedvábné stezky 21. století Čínou a Maledivami slouží společným zájmům obou národů. Vydáváme se na společnou cestu k naději, prosperitě a štěstí,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *